Ogólnopolskie Warsztaty Poradnika Służb

   

Powierniczy Zespół ds. Poradnika dla Służb i Karty Konferencji zaprasza na Ogólnopolskie Warsztaty Poradnika Służb organizowane przez Fundację Biuro Służby Krajowej AA w Polsce:  27.03-29.03.2020 Warszawa Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne ul. Odrębna
Szczegóły w ulotce do pobrania :  http://aa.org.pl/upload/Warsztaty_Poradnik_Sluzb_2020.pdf  Jednocześnie informujemy także, że na naszej stronie internetowej http://aa.org.pl/poradnik_sluzb/  został zamieszczony wypracowany przez „Powierniczy Zespół ds. Poradnika dla Służb i Karty Konferencji” projekt pierwszej części zaktualizowanego "Poradnika dla Służb AA w Polsce”. Przedstawiamy ten projekt do szerokiej konsultacji. Wszelkie uwagi, wnioski i spostrzeżenia będą dla nas niezwykle cenne i prosimy je kierować na dedykowany adres e-mail poradnik@aa.org.pl do końca lutego 2020 roku. Projekt ten będzie bazą do dyskusji na Ogólnopolskich Warsztatach Poradnika dla Służb
 
 
Drodzy Przyjaciółki i Przyjaciele z AA
 
W imieniu zespołu organizacyjnego odpowiedzialnego za przygotowanie i przebieg 50-lecia AA w Polsce, które odbędzie się w sierpniu 2024 w Poznaniu, zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o rozpowszechnienie informacji z załączonego komunikatu na terenie Waszych regionów.
W treści podajemy numer specjalnego subkonta BSK, utworzonego z myślą o dokonywaniu wpłat, które wspomogą organizację zlotu, a także adres mailowy, dzięki któremu można kontaktować się z z zespołem organizacyjnym.
Można również dzwonić - telefon koordynatorki zlotu Magdy: 606 834 199?.
W razie uwag bądź pytań służymy pomocą :).
Szczegóły w linku


 

Region Kujawsko-Pomorski serdecznie zaprasza na XVI Ogólnopolskie Warsztaty Kolporterów i Literatury

, które odbędą się w dniach 20-22 marca 2020 r. w Pieczyskach!
Ośrodek Wypoczynkowy "Rewita Żagiel", Pieczyska, ul. Wypoczynkowa 1, 86-010 Koronowo
https://www.rewita.pl/pieczyska/; e-mail: pieczyska@rewita.pl
Zarejestruj się już dziś!  
1. Zadzwoń do ośrodka i podaj swoje dane. Kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00; 
tel.  +48 603 392 554; +48 (52) 382 74 19.
2. Ważne! Dopiero po rejestracji wykonaj przelew na konto, podając w tytule: WARSZTATY KOLPORTERÓW 2020.
Numer rachunku do uiszczenia opłaty: Bank Pekao S.A. 98 1240 6292 1111 0010 3708 9758
3. Powiadom organizatorów, dzwoniąc pod jeden z numerów: 661 458 007; 788 303 528;
504 166 488.
Koszt pobytu od jednej osoby wynosi 210 zł; koszty organizacyjne (płatne na miejscu) wynoszą 10 zł (pobyt od piątku do niedzieli z wyżywieniem).
Informacje szczegółowe w ulotce do pobrania: http://www.aa.org.pl/upload/ulotka-pieczyska-2020-www.pdf
 
 
 
Podróż do USA - rejestracja w systemie ESTA.
Kolega z Oslo przesłał link do strony, na której można się zarejestrować w amerykańskim systemie ESTA. Jest to wymagane aby wjechać na teren Stanów Zjednoczonych. Plusem strony jest to, ze można zmienić język polski. Duże ułatwienie dla tych, co niekoniecznie potrafią posługiwać się językiem angielskim. Można to zrobić w prawym, górnym rogu ekranu, w opcji "change language".
Adres: https://esta.cbp.dhs.gov
Dziękuje za podzielenie się ta informacja.
Jeśli będziecie mieć więcej wiadomości, które mogą ułatwić podróż na obchody 85 lecia powstania wspólnoty Anonimowych Alkoholików w Detroit, to proszę o ich przesyłanie. 

 

Ogólnopolskie Warsztaty Poradnika Służb


Powierniczy Zespół ds. Poradnika dla Służb i Karty Konferencji zaprasza na Ogólnopolskie Warsztaty Poradnika Służb organizowane przez Fundację Biuro Służby Krajowej AA w Polsce w dniu  29.03.2020 Warszawa Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne ul. Odrębna     
Szczegóły w ulotce do pobrania :  http://aa.org.pl/upload/Warsztaty_Poradnik_Sluzb_2020.pdf 
Jednocześnie informujemy także, że na naszej stronie internetowej http://aa.org.pl/poradnik_sluzb/  został zamieszczony wypracowany przez Powierniczy Zespół ds. Poradnika dla Służb i Karty Konferencji” projekt pierwszej części zaktualizowanego "Poradnika dla Służb AA w Polsce
Przedstawiamy ten projekt do szerokiej konsultacji. Wszelkie uwagi, wnioski i spostrzeżenia będą dla nas niezwykle cenne i prosimy je kierować na dedykowany adres e-mail poradnik@aa.org.pl do końca lutego 2020 roku. Projekt ten będzie bazą do dyskusji na Ogólnopolskich Warsztatach Poradnika dla Służb .  Z życzeniami Pogody Ducha - Służby Rady Powierników

 

Ogólnopolskie Warsztaty Łączników Internetowych

i Dyżurnych On-line

 
Ogólnopolskie Warsztaty Łączników Internetowych i Dyżurnych On-line 3-5 kwiecień 2020, Gródek nad Dunajcem  Służby Regionu Galicja serdecznie zapraszają na Ogólnopolskie Warsztaty Łączników Internetowych i Dyżurnych On-line
Data: 3-5 kwiecień 2020 Początek: piątek po południu Zakończenie: niedziela około południa  Bardzo prosimy o uzupełnienie formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/5zyNL2bqudNKzS2h7 Da nam on pogląd na to, ile osób przyjedzie oraz które panele cieszyć się będą szczególnym zainteresowaniem.
Miejsce: Centrum Formacyjno - Rekolekcyjne Diecezji Tarnowskiej ARKA 33-318 Gródek nad Dunajcem 153 www.cfr-arka.pl Ośrodek położony jest w pięknej okolicy nieopodal Jeziora Rożnowskiego, około godziny jazdy samochodem z Tarnowa.
Posiada infrastrukturę oraz pokoje dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Zakwaterowanie: głównie pokoje 2-osobowe, również 2x2 (studio ze wspólną łazienką), pojedyncze pokoje 3-osobowe. Zakwaterowanie odbywa się w kolejności przyjazdu.
Nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji w ośrodku. Dojazd: https://goo.gl/maps/fQXJsuqx3iFznzLn7   Tematyka: * służba łącznika internetowego na poziomie intergrupy i regionu * służba dyżurnego on-line * grupy 12 kroku * tradycje AA w Internecie * różne formy niesienia posłania AA z pomocą internetu * wsparcie Fundacji BSK dla służb związanych z mediami elektronicznymi oraz prawne aspekty naszej obecności w Internecie  Koszty: * uczestnictwo: 200zł - płatne na miejscu, odliczoną kwotą * opłata organizacyjna: 10zł - płatne na miejscu, odliczoną kwotą 
Koszt uczestnictwa obejmuje: noclegi, pełne wyżywienie od piątku wieczorem (kolacja) do niedzieli po południu (obiad) oraz wszelkie opłaty na rzecz Centrum FR “ARKA”.  Wszelkie pozostałe pytania prosimy kierować mailowo na adres: galicja@aa.org.pl   Program warsztatów oraz numer informacyjny - dostępny wkrótce

 

EURYPAA 2020

W koncu zostala ustalona data konwentu EURYPAA 2020.
Konwent odbedzie sie w Warszawie w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia 2020 roku.
A oto i adres oficjalnej strony:  https://www.eurypaa.org/
Wydarzenie odbedzie sie w Centrum Konferencyjnym Mermaid
Adres obiektu:  http://msmermaid.pl/
Przypominam, ze ubiegloroczna edycja EURYPAA w Barcelonia zgromadzila okolo 500 osob z calego swiata. Bylo duzo pozytywnej energii, mnostwo doswiadczenia z drog trzezwosci mlodych i doswiadczonych czlonkow wspolnoty AA a takze swietna zabawa.
Organizatorzy podaja, ze niedlugo pojawia sie tez informacje o punktach noclegowych, ktore byc moze zaoferuja preferencyjne ceny noclegow na okres trwania konwentu. Tak, jak mialo to miejsce w latach poprzednichc w innych krajach. Obiekt MsMermaid nie oferuje miejsc noclegowych, ale napewno uda sie znalezc cos niedaleko, tak aby w latwy sposob mozna bylo dostac sie na konwent.
Oczywiscie mozna juz teraz szukac noclegow blisko obiektu  oraz rezerwowac srodki komunikacji ladowej jak i powietrznej.
Przekazujcie dalej.

 

Prośba do Regionów o poszukiwanie kandydatów do następujących Służb

:
- Powiernika klasy A nie alkoholika - najlepiej w zawodach: policjant, dziennikarz, lekarz, prawnik, kurator
- Powiernika klasy B alkoholika - Regiony "Galicja", "Białystok", "Mazowsze", "Warmińsko-Mazurski", "Kujawsko-Pomorski" prosimy  o wyszukanie kandydatów którzy  mają co najmniej 8 - letni okres zdrowienia według programu AA, doświadczenie w pełnionych służbach na wszystkich poziomach struktur AA (Grupa AA, Intergrupa AA, Region AA i Służba Krajowa AA), wykazywał się znajomością Tradycji AA i Koncepcji AA oraz najważniejszych problemów Wspólnot. Sugeruje się, aby kandydat na Powiernika alkoholika miał swojego sponsora,
- Delegata Narodowego - prosimy o wyszukanie kandydatów którzy  mają co najmniej 8- letni okres zdrowienia według programu AA, doświadczenie w pełnionych służbach na wszystkich poziomach struktur AA (Grupa AA, Intergrupa AA, Region AA i Służba Krajowa AA), wykazywał się znajomością Tradycji AA i Koncepcji AA oraz najważniejszych problemów Wspólnoty AA. Sugeruje się, aby kandydat na Delegata Narodowego miał swojego Sponsora, oraz biegle posługiwał się  językiem angielskim.
W terminie do 30 czerwca 2020 roku, służby Regionu przesyłają do Biura Służby Krajowej "CV" wybranych kandydatów na Powiernika alkoholika, Powiernika nie alkoholika i Delegata Narodowego wraz z wypełnionymi formularzami zgłoszeniowymi, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do Regulaminu Pracy S.K.
https://aa24.pl/pl/do-pobrania
Komisja Nominacyjna odbędzie się w dniu 18 lipca 2020r o godzinie 11:00. w biurze Fundacji, Warszawa ul. Chmielna 20. O wyznaczenie Delegatów II i III terminu,którzy wejdą w jej skład, prosimy następujące Regiony:
- Zachodniopomorski
- Europa
- Lublin
- Białystok

 

 

Grupa AA Eleuteria z Opola

 Serdecznie zaprasza na drugie Warsztaty Duchowości, które odbędą się 07 marca 2020r.
Każdy znajdzie coś dla siebie. Mimo różnic w pojmowaniu duchowości, mimo różnego podejścia do Boga - powinniśmy żyć w jedności. I temu mają służyć warsztaty. Będzie ośmiu spikerów - każdy z innymi doświadczeniami.
Duchowość w moim życiu
08.30 - 10.00 - rejestracja uczestników
10.00 - 10.15 - przywitanie: Bogdan z Opola
10.15 - 11.45 - Panel 1
                          Spiker: Alicja z Londynu
                          Spiker: Ania z Opola
                          Spiker: Iwona z Gorlic
11.45 - 12.00 - przerwa
12.00 - 13.00 - Panel 2
                          spiker: Cyril z Londynu
13.00 - 14.00 - przerwa(obiad)
14.00 - 14.45 - Panel 3
                          Spiker: ks. Darek - Pow. kl. A
14.45 - 15.00 - przerwa
15.00 - 16.00 - Panel 4
                          Spiker: Tadek z Łodzi - Deleg. Narod.
                          Spiker: Włodek z Puław - Pow. kl. B
16.00 - 16.15 - przerwa
16.15 - 16.45 - Panel 5
                          Spiker: Grzegorz z Katowic
16.45 - 17.00 - przerwa
17.00 - 18.00 - Panel 6 - odpowiedzi spikerów na
                                          pytania uczestników
18.00 - Zakończenie warsztatów
adres warsztatów: Opole, ul. Edmunda Osmańczyka 22
koordynator: Bogdan - +48 513 099 013

 

Historia AA w Polsce Tom I-II

(wydanie w oprawie twardej)

Ukazały się dwa tomy Historii AA w Polsce w oprawie twardej. Książki znajdują się w magazynie Biura Służby Krajowej oraz są już dostępne w sprzedaży. 
Copyright ©2019 Portal Wspólnot, All Rights Reserved.Norbi
 
                                                                                           kontakt:norbi@niepijemy.pl
Liczba odwiedzin: 1709
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem